Budując lub remontując dom, klienci często podkreślają, że zależy im na jego energooszczędności, dobrej izolacji akustycznej zapewniającej ciszę oraz widoku na ładne otoczenie. Dobre jakościowo i prawidłowo zamontowane okna dachowe, nie tylko zmniejszą rachunki, ale również wpłyną na podniesienie standardu budynku i zwiększą komfort dla użytkowników poddasza.

Okna dachowe – energooszczędność

Decydując się na zakup okien dachowych, na pierwszym miejscu powinniśmy zwrócić uwagę na parametry izolacyjne. Rozwiązania energooszczędne oferuje firma VELUX, ciesząca się zaufaniem wielu inwestorów prywatnych  jak i deweloperów.

Polecanym pod tym względem modelem są okna dachowe GLL i GLU z linii Standard Plus. Wyróżnia je bardzo dobry współczynnik przenikalności cieplnej U. Jest on równy jedynie 1.0 (W/m2K). W przypadku montażu obniżonego z wykorzystaniem kołnierza uszczelniającego EDJ i ramy izolacyjnej BDX F, współczynnik ten jest jeszcze niższy i wynosi 0,94 (W/m2K).

, Zakup okien dachowych – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Tak korzystne parametry udało się osiągnąć dzięki międzyszybowej ramce oraz powłoce niskoemisyjnej na szybie zewnętrznej. Skutecznie zatrzymują one ciepło w pomieszczeniu i gwarantują jeszcze lepszą ochronę przed niskimi temperaturami.

Cisza dzięki izolacji akustycznej

Dom to miejsce, w którym potrzebujemy ciszy i spokoju, dlatego warto pomyśleć o tym w jaki sposób ograniczyć dobiegające z zewnątrz hałasy. Zanim kupimy więc okna dachowe, powinniśmy sprawdzić ich parametr dźwiękoszczelności Rw. W nowych modelach okien dachowych VELUX z linii Plus jest on równy 35dB. Skuteczną izolację akustyczną zapewniają tu o 30% grubsze szyby i zróżnicowanie ich względem grubości. 

, Zakup okien dachowych – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Taki rodzaj okien to świetny wybór do pomieszczeń, w których zależy nam na wytłumieniu dźwięków – np. w sypialni lub pokoju dziecięcym.

Estetyka przeszkleń i łatwość mycia

Wygodne korzystanie z poddasza w dużej mierze zależne jest od rozmieszczenia okien dachowych, możliwości oglądania pięknego krajobrazu i kontaktu z otoczeniem.

, Zakup okien dachowych – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Jak wiadomo, sporych rozmiarów przeszklenia wymagają regularnego mycia, dlatego kupując okna dachowe, warto wybrać te wyposażone w powłoki łatwozmywalne. Znaleźć je można w nowych oknach dachowych VELUX. Wszelkie zabrudzenia na szybach są tu rozkładane pod wpływem promieniowania UV, a następnie spłukiwane przez deszcz. 

Duży wybór w tej samej cenie

Zależnie od naszych upodobań i potrzeb, możemy kupić okna drewniane (GLL) albo drewniano – poliuretanowe (GLU), które wykazują odporność na działanie wody, przez co nadają się do kuchni czy łazienki. 

, Zakup okien dachowych – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Można je nabyć w najpopularniejszych rozmiarach, w wersji z górnym uchwytem otwierającym lub klamką na dole skrzydła. Co istotne – bez względu na wybrany sposób otwierania, okna mają tą samą cenę. 

W wersji z otwieraniem górnym, zawsze można wyposażyć okno w elektryczne bądź solarne sterowanie. Ponadto, wyposażone są w wydajny system wentylacji i wymienny filtr powietrza, który zapobiega przedostawaniu się kurzu i owadów do pomieszczenia.

, Zakup okien dachowych – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Okna można łączyć w zestawy również z pionowymi oknami kolankowymi oraz elementami doświetlającymi.