Kiedy podejmujemy decyzję o realizacji tak dużej inwestycji jaką jest budowa domu, musimy nie tylko dysponować odpowiednią sumą pieniędzy, ale również zastanowić się nad różnymi sposobami płatności i możliwością oszczędzenia. Składy budowlane często idą nam na rękę, np. dając możliwość wyceny indywidualnej, czy odroczenia płatności w przypadku większych zakupów.

Zakupy i montaż w jednym

, Płatności, możliwość reklamacji i zwrotówJednym ze sposobów na oszczędzanie jest połączenie zakupów z usługą wykonawstwa. Jest to wygodne rozwiązanie np. przy zakupie stolarki okiennej i drzwiowej.

Najlepiej, żeby ekipa montująca była polecana przez producenta, ponieważ udziela on wtedy gwarancji nie tylko na elementy, ale również montaż.

iZ usługi montażu przy zakupie można tez skorzystać kupując posadzki, ponieważ zapłacimy wtedy mniejszy VAT- 8 zamiast 23%. Jak widać daje nam to spore oszczędności. Zdarza się również, że niektóre składy budowlane umożliwiają zakup z usługą montażu materiały ścienne i dachowe. Warto podczas zakupów zapytać o to pracowników.

Reklamacje, wymiana, zwroty

, Płatności, możliwość reklamacji i zwrotówJeśli zdarzyło się, że kupiliśmy za dużo materiału, powinniśmy zapytać sprzedawcę o możliwość zwrotu.

Co prawda nie mają oni obowiązku, żeby przyjmować zwroty, ale warto liczyć na ich dobrą wolę i zrozumienie.

Warto ustalić to w trakcie zakupu i mieć na piśmie, ponieważ ustne zapewnienie o możliwości zwrotu czasem nie wystarcza i musimy to egzekwować np. przy pomocy zeznań świadków. Najczęściej jednak bez problemu udaje się zwrócić nadmiar materiałów lub wymienić je na inne.

Zwrot niewykorzystanych towarów

, Płatności, możliwość reklamacji i zwrotówBardzo częstą praktyką w składach budowlanych, jest umożliwienie klientom zwrotu niewykorzystanej nadwyżki towarów.

Jeśli chodzi o bloczki, kruszywa, płyty termoizolacyjne itp. trudno wyliczyć precyzyjnie ile materiału potrzebujemy, dlatego zwroty zdarzają się często.

Jeśli materiały nie są zniszczone, pracownicy składu bez problemu przyjmą zwrot i sprzedadzą produkty innemu klientowi.