Ogród to nie tylko miejsce dla nas, ale także dla przydomowych zwierząt. Wiadomo, że lubią one swobodny ruch i nieograniczoną przestrzeń, ale ze względu na gości oraz dbałość o rośliny, czasem warto wyznaczyć im odpowiedniej wielkości miejsce, tak aby każdy był zadowolony.

, Ogród – bezpieczne miejsca dla zwierzątŻeby nasz pupil miał dostęp do świeżego powietrza, słońca i trawy, ale jednocześnie nie stresował gości i nie niszczył kwiatów można wybudować specjalny kojec. Jest to dobre rozwiązanie dla większych czworonogów takich jak psy.

Można go zbudować ze specjalnych paneli lub siatki zgrzewanej. Istotne jest, aby materiały były odporne na gryzienie. Aby uniemożliwić psu niszczenie siatki, można zastosować taką z niewielkimi oczkami, tak żeby nie mógł wsadzić w nią pyska. Należy również pomyśleć o odpowiedniej wysokości ogrodzenia, tak, żeby zwierze nie mogło przez nie przeskoczyć.

, Ogród – bezpieczne miejsca dla zwierzątWażne jest również umiejscowienie kojca. Jego część powinna znajdować się w miejscu gwarantującym schronienie przed słońcem. Jeśli nasz pies lubi kopać doły, można zrobić wylewkę betonową.

Jeśli mamy małe futerkowe zwierzątka, najlepszym rozwiązaniem jest zbudowanie dla nich klatek ze specjalnej siatki. Wielkość oczek dopasowujemy do rozmiarów zwierzęcia.
Klatka może być wykonana na 4 różne sposoby:

1. Ze ścianami, dnem i pokrywą – można dodatkowo zamontować uchwyt, dzięki któremu z łatwością ją przeniesiemy

2. Ze ścianami i dnem – taka klatka odpowiednia jest dla zwierząt, które mogłyby kopać w ziemi, ale nie dadzą rady wyskoczyć przez ogrodzenie

3. Ze ścianami i pokrywą – kiedy zwierze lubi skakać, ale nie ma umiejętności kopania dziur

4. Same ścianki – jeśli nie obawiamy się podkopywania ani wyskakiwania, a jedynie chodzi o uniemożliwienie ucieczki.

, Ogród – bezpieczne miejsca dla zwierzątJeśli hodujemy zwierzęta – np. drób- najlepiej wyznaczyć dla niego duży obszar w ogrodzie i otoczyć go odpowiednią siatką. Odpowiednia wysokość uniemożliwi im przeskoczenie przez nią i jednocześnie uchroni przed lisami i innymi dzikimi zwierzętami.

Dla małych ptaszków warto zbudować drewniane karmniki i specjalne budki na drzewach.