Tegoroczna zima  zaskoczyła wielu z nas nowym zjawiskiem – zamiast śniegu w kilku miastach spadały…dachówki. Wdzięczny temat do żartów, do czasu kiedy nikomu nic się nie stanie, a jak widać istnieje takie ryzyko i sprawa jest poważna.

, Nowoczesne pokrycia dachowe – jakość i bezpieczeństwo

Oprócz kwestii bezpieczeństwa i estetyki, pojawia się również wątek finansowy – znikają pieniądze. Jako, że wiosna i lato to czas, kiedy zaczyna się sezon budowlany, warto poruszyć też temat pokryć dachowych i jednego z najnowszych rozwiązań oferowanych przez składy budowlane BAT.

Dachówki Meyer – Holsen tylko w BAT

Wiadomo, że dachówki to istotny element estetyczny, ale również techniczny dachu. Pokrycie dachowe jako „ostatnia warstwa” domu jest jak wisienka na torcie i ma ogromny wpływ na wygląd budynku. Wybór odpowiedniej dachówki jest bardzo ważny, dlatego trzeba znaleźć dobrej jakości produkt, który po pierwszej jesieni i zimie nie porośnie mchem, nie zmieni odcienia i nie spadnie.

, Nowoczesne pokrycia dachowe – jakość i bezpieczeństwo

Materiałem godnym uwagi i najlepszym dotychczas pod względem parametrów wytrzymałościowych są dachówki marki Meyer – Holsen. Firma  produkująca pokrycia dachowe od 155 lat, stworzyła we wschodniej Westfalii wysokiej jakości produkt, pożądany na europejskich dachach.

Co wyróżnia te dachówki?

Po pierwsze zaskakująco długa gwarancja – aż 40 lat! Jest to prawdziwa rewolucja na rynku, bo dotychczas nikt nie udzielał tak długiej gwarancji. W momencie kiedy dachówka ulegnie uszkodzeniu, a producent przyjmie reklamację, do domu klienta przyjedzie fachowiec, który naprawi usterkę na koszt firmy Meyer- Holsen.

, Nowoczesne pokrycia dachowe – jakość i bezpieczeństwo

  • Cieszę się, że produkt pojawi się u nas na stałe. Gwarancja to bardzo ważna kwestia, jeśli mówimy o dachówkach. Myślę, że oferta Meyer-Holsen zaskoczy wielu inwestorów, ponieważ pozostali producenci dachówek zapewniają tylko 5 lat pełnej gwarancji – komentuje Rafał Cygert, specjalista ds. sprzedaży i koordynator Działów Dachowych w firmie BAT.

To jednak nie koniec gwarancji. Meyer – Holsen udziela 50 lat gwarancji na mrozoodporność dachówek i 20 lat na dostępność produktu od dnia dostawy wybranej przez klienta dachówki.

Najwyższa jakość.

Duża zawartość iłu łupkowego sprawia, że produkt tej firmy ma najlepsze parametry wytrzymałościowe i nie tylko. Dzięki podwójnym zamkom szczelnym, dachówki zapewniają niską nasiąkliwość, zaledwie na poziomie 4% (u konkurencji jest to najczęściej 8%).

, Nowoczesne pokrycia dachowe – jakość i bezpieczeństwo

Producent nie wymaga stosowania dachówek wentylacyjnych, tak jak proponują inne firmy. Dachówki Meyer – Holsen same w sobie dają gwarancję wystarczającej wentylacji, dzięki czemu dach nie zielenieje.

Najpopularniejszy produkt – pokrycia dachowe Meyer- Holsen

Najczęściej wybieranym modelem dachówki Meyer – Holsen jest produkt Piano.  Dzięki swojej prostolinijności, nadaje się on świetnie do nowoczesnych inwestycji budowlanychPiano pasuje idealnie do domów jednorodzinnych o minimalistycznej architekturze jak i  w przypadku klasycznych miejskich willi.

, Nowoczesne pokrycia dachowe – jakość i bezpieczeństwo

W ofercie firmy znajdują się również modele takie jak: Vario, dachówka Marsylska, Garant, Karpiówka, Holenderka i wiele innych. Dachówki Meyer – Holsen pojawiły się  w marketach budowlanych BAT, które są składem fabrycznym Meyer Holsen na Pomorzu.