Kiedy mamy już swój wymarzony ogród, powinniśmy zadbać o podlewanie roślin. Aby nie przemęczać się – szczególnie na działkach o dużej powierzchni i bogatej roślinności, warto pomyśleć o automatycznym systemie nawadniającym.

Na co należy zwrócić uwagę instalując system nawadniający?

, Korzyści z montażu automatycznego systemu nawadniającegoBardzo ważne jest, aby przed montażem systemu rozplanować układ ścieżek, podjazdów, grządek, trawnika i źródła wody. System możemy zamontować przed lub kilka miesięcy po zasianiu trawy, tak albo zatuszować ślady montażu. Istnieje możliwość zakładania instalacji na świeżo zasianej trawie, ale w takim wypadku konieczne będzie dosianie trawy w miejscach gdzie mają przebiegać rury.

Zanim przystąpimy do planowania systemu nawadniającego, dobrze byłoby wykonać ścieżki i podjazdy. Można nawet położyć rury osłonowe o większej średnicy, dzięki czemu w dogodnym czasie będzie można założyć instalację.
Bardzo ważnym elementem jest również posiadanie dobrego źródła wody o odpowiednim ciśnieniu – zmniejszy to koszt instalacji.

Jak rozbudować automatyczny system nawadniający?

, Korzyści z montażu automatycznego systemu nawadniającegoBudowę systemu nawadniającego można rozłożyć na etapy, dostosowując tempo i zakres prac do swojego czasu i możliwości finansowych.
Instalację można z czasem uzupełnić o rury kroplujące, które mogą zasilać krzewy i żywopłoty. Jeśli rośliny są świeżo posadzone, lepiej się pospieszyć, a na późniejszy okres zostawić instalacje do automatycznego podlewania roślin tarasowych.

Nie należy też zwlekać z montażem mikrozraszaczy na szpilkach, które mogą służyć do podlewania kwiatów wokół domu, które są w najbardziej widocznych miejscach.