Wizualizując sobie słowo dom, oczami wyobraźni widzimy konkretny budynek  i jego otoczenie. 

Dom to jednak nie tylko ściany i rzeczy materialne. To również wyjątkowa przestrzeń dla rodziny, przyjaciół, miejsce budowania relacji, gromadzenia pięknych wspomnień, to stan dający poczucie bezpieczeństwa i spokoju.

Jako że  bezpieczeństwo i komfort domowników w dużej mierze zależą jednak od jakości zastosowanych materiałów budowlanych, ich producenci poszerzają ofertę dostosowując się do rosnących wymagań klientów.

, Dach od Ruukki Frigge – serce Twojego domu

Przykładem jest m.in. blachodachówka modułowa Ruukki Frigge o prostej, nowoczesnej i estetycznej formie i przystępnej cenie.

Ruukki Frigge świetnie komponuje się ze współczesnymi stylami w architekturze, ponieważ powstała dzięki współpracy projektantów z klientami. Ta kooperacja pozwoliła uzyskać wiele wyjątkowych cech produktu zauważalnych już  w procesie montażu, ale również podczas użytkowania dachu i w jego wyglądzie.

Cechy blachodachówki, o których warto wspomnieć to przede wszystkim:

 • Modułowy charakter – dzięki takiemu rozwiązaniu dach można łatwo transportować i montować. Zmniejsza się także ilość odpadów,
 • Symetria kształtu – pozwala na montaż w różnych kierunkach – od prawej do lewej, od lewej do prawej,
 • Spora powierzchnia podparcia na łacie – wzmacnia odporność na uszkodzenia w trakcie montowania oraz ułatwia montaż akcesoriów dachowych,
 • Cięcie po fali – korzystnie wpływa na estetykę połączeń oraz krawędzi dachowych,
 • Wygodne wgłębienia montażowe – ułatwiają montowania wkrętów.

, Dach od Ruukki Frigge – serce Twojego domu

Blachodachówka Ruukki Frigge dostępna jest aż w siedmiu popularnych kolorach: czarnym, wiśniowym, czekoladowo – brązowym, ciemno brązowym, ceglastym, antracytowym i grafitowym. Tak szeroka gama kolorystyczna pozwala dostosować wygląd dachu do różnego rodzaju budownictwa.

Z myślą o wygodzie montażu i użytkowania dachu, Ruukki Frigge nabyć można jako gotowy zestaw elementów tworzących spójną całość. 

, Dach od Ruukki Frigge – serce Twojego domu

Charakter dachu podkreślają specjalnie zaprojektowane obróbki:

 • Gąsior – chroni kalenicę przed zmiennymi warunkami pogodowymi,
 • Wiatrownica – zabezpiecza krawędź dachu przed wiatrem i deszczem. Jej odpowiednio wyprofilowany kształt oraz zastosowane rynienki ograniczają konieczność stosowania wkrętów na zewnętrznej części obróbki co korzystnie wpływa na estetykę.

Na funkcjonalność wpływają odpowiednie akcesoria: 

 • Membrana dachowa – trójwarstwowa membrana H – FIX wykazuje doskonałe właściwości paroprzepuszczalne, a podwójny pasek klejący gwarantuje szczelność przegrody dachowej,
 • Elementy komunikacji i bezpieczeństwa dachowego – dostępne są w rozmiarach pozwalających na ich swobodne dopasowanie do dachów różnych wielkości,
 • Kominki wentylacyjne – razem ze szczelnymi przejściami dachowymi zapewniają właściwą wentylację pomieszczeń.

, Dach od Ruukki Frigge – serce Twojego domu

Wykończenie wysokiej jakości stanowi:

 • Część okapowa – stalowa podbitka Soffit dostępna w różnych kolorach i powłokach umożliwia wykończenie części okapowej podkreślając charakter domu. Daje ona także gwarancję długoletniego użytkowania bez konieczności malowania produktu.

Wodę deszczową odprowadza:

 • System rynnowy Siba – występuje w wariancie półokrągłym lub kwadratowym oraz w różnych średnicach, co pozwala na dopasowanie go do każdego dachu. Dzięki zastosowanej powłoce Hard Coat 35 Glossy, jest wyjątkowo odporny na uszkodzenia mechaniczne i promieniowanie UV.

Wszystkie części sprawiają, że dach jest kompletny i unikalny, a dom staje się przyjazną  i bezpieczną przystanią na długie lata.