Wysokiej jakości stolarka okienna to inwestycja na długie lata, dlatego jej wybór powinien być dobrze przemyślany. Należy jednak pamiętać, że nawet najlepsze okna dachowe, nie spełnią swoich funkcji bez odpowiedniego montażu.

Jeśli chcemy mieć gwarancję długoletniego korzystania z okien dachowych, musimy zadbać o ich poprawny, szczelny i ciepły montaż.  Jak powinien być wykonany?  Jedną z najważniejszych zasad jest odpowiednie ułożenie izolacji przeciwwilgociowej i cieplnej wokół ościeżnicy. To podstawowe zadanie, ponieważ zwykle błędy montażowe, a nie jakość samych okien i materiałów są przyczyną zgłaszanych reklamacji.  Z tego powodu, aby mieć pewność prawidłowego procesu instalacji, podczas wymiany albo montażu okna dachowego, dekarze zalecają korzystanie z gotowych zestawów izolacyjnych. Jednym z popularniejszych jest system ciepłego montażu BDX razem z paraizolacją BBX – dostępne w ofercie marki VELUX.

, Ciepły montaż okien dachowych – na czym polega?

System ciepłego montażu firmy VELUX i jego elementy

System ciepłego montażu VELUX BDX kupujemy na wymiar okna dachowego, dzięki czemu mamy pewność, że wszystkie elementy będą odpowiednio dopasowane, szczelne, a do budynku nie przeniknie wilgoć ani zimno. Ponadto, sam zakup produktów jest wygodny i szybki – wystarczy podać model okna.

W zestawie dostajemy trzy elementy: 

  • Ramę izolacyjną BDX ze spienionego polietylenu, która dokładnie przylega do okna ocieplając jego zewnętrzne powierzchnie,
  • Wokółokienną izolację przeciwwilgociową BFX w postaci specjalnej harmonijki. Należy rozwinąć ją wokół okna, zapewniając szczelność oraz ochronę przed wilgocią i wiatrem od strony dachu,
  • Teleskopową rynnę odwadniającą, która odprowadza wilgoć mogącą pojawić się pod pokryciem dachowym.

, Ciepły montaż okien dachowych – na czym polega?

Ułatwieniem w montażu okna jest również sprzedawana osobno wokółokienna paroizolacja BBX.  Wykonana jest z solidnej folii nieprzepuszczającej wilgoci, a jej zadaniem jest szczelne połączenie okna z izolacją przeciwwilgociową pomieszczenia.

Okna dachowe VELUX – 20 lat gwarancji

Zakup okien z wykorzystaniem systemu ciepłego montażu to gwarancja enegrooszczędności i komfortu domowników. Dzięki temu nie musimy martwić się stratami ciepła, ani występowaniem kondensacji. Co to oznacza? Dzięki systemowi możemy uzyskać o 3 stopnie Celsjusza wyższą temperaturę wewnętrznej powierzchni okna. Oprócz tego, system ciepłego montażu BDX to możliwość przedłużenia gwarancji na okna dachowe do 20 lat! Wystarczy zarejestrować zakup w ciągu dwóch lat na stronie internetowej velux.pl.

, Ciepły montaż okien dachowych – na czym polega?

Możliwość kontaktu z doradcami BAT

Wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat rozwiązań VELUX i otrzymać indywidualną wycenę, zachęcamy do kontaktu z oddziałem BAT.  Profesjonalni doradcy oferują wsparcie w wyborze i zakupie odpowiednich produktów.